Informace pro rodiče

Zde je pár praktických informací. Pokud zde nenaleznete odpověď na svoje otázky, neváhejte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. kontaktovat.

Komu je určena lesní mateřská školka

Lesní mateřská školka Sedmikvítek je tady pro děti od tří let do školního věku, které jsou již samoobslužné a jsou schopné držet se skupiny během putování přírodou.

Velikost skupiny: do 16 dětí na 2 pedagogy (průvodce)

Co budou děti do školky potřebovat:

Pohodlný baťůžek (pokud možno s přezkou na hrudníku, aby se dal pohodlně nosit) se svačinou, nápojem (v zimě v termosce), pláštěnkou a případně jednou další vrstvou oblečení pro případ náhlého zhoršení počasí. V letním období děti vybavte malým balením opalovacího krému, příp. repelentu. 

Svačinu dětem rozdělte na dopolední a odpolední a tu odpolední nechávejte v jurtě na polici spolu s ešusem. Udělejte tak společně s dítětem, aby vědělo, kde co má. 

V zázemí by měl mít každý označenou tašku, v níž je ještě jedno náhradní suché oblečení (včetně ponožek), spodní prádlo, zástěrka na tvoření, holiny, nepromokavé oblečení a malý ručník. Dále bude mít v jurtě dítě spacák, karimatku.

Obědy jsou dováženy firmou Bionea. Rodiče děti vybaví dvojdílnými ešusy a příborem, které si na umytí odnesou každý den domů. Ešusy doporučujeme vybírat takové, aby je děti dokázaly samy obsluhovat a samy si je otevřít.   

Věci dětí by měly být podepsané nebo jinak jasně označené. 

Oblečení, kterým doporučujeme děti do lesa vybavit:

Kvalitní oblečení vhodné do lesa, vrstvené tzv.„cibulovité“ oblečení, které odpovídá aktuálnímu počasí - světlé (odráží sluneční paprsky) pohodlné a prodyšné oblečení pro pobyt v přírodě (ideálně dlouhý rukáv a dlouhé nohavice z hladkého materiálu – prevence přisátí klíštěte). Pro zimní období, doporučujeme zvolit jako spodní vrstvu vlněné spodní prádlo (výhoda vlny je, že hřeje i za mokra). Je nutné počítat s tím, že děti oblečení v přírodě snadno ušpiní a poškodí. Důležitá je i pokrývka hlavy.

Ze zkušenosti doporučujeme nepromokavé oblečení značky Kozi Kids (www.outdoorbaby.cz, www.nextmama.cz), Tchibo, Kiba, Reima (www.skibi.cz) nebo v second handech anglickou značku Muddy Puddles. Nepromokavé kalhoty je vhodné prát co nejméně, často stačí osprchovat. 

Obuv

Nejlépe nízké nebo kotníčkové plné boty. Při výběru obuvi zvolte velikost o půl čísla nebo číslo větší, vytvoříte vzduchovou vrstvu, která pomůže udržet chodidla v teple, a také proto, že dětské nohy rychle rostou. Ponožky by měly odvádět vlhkost – nejlepším zateplením se jeví dvě vrstvy vlněných ponožek v kombinaci s voděodolnými botami.

 

 

Počítejte s tím, že si děti často oblečení v lese znečistí, někdy i protrhnou. Tomu uzpůsobte i výběr šatníku.