Reference rodičů

"Moc ráda bych Vám poděkovala za to, co děláte. Jsem vděčná, že máme kousek od bydliště mateřskou školku Sedmikvítek a že může Honzík chodit do bezva party a hlavně ven do přírody. Už po prvním dni ve školce byl Honzík nadšený a on i já jsme byli překvapeni, jak se rychle začlenil do party dětí a bezva průvodců. Bez pláče to úplně nebylo, ale díky respektujícímu a lidskému přístupu byl po pár dnech Honzík zkušený školičkář :-) Teď chodí do školky opravdu moc rád a vrací se domů špinavý, spokojený a vydováděný a se spousty zážitků. A díky tomu i já jsem spojená a šťastná, že mohu svému synovi dopřát tak fajn školku. Někdy bych taky ráda byla znovu dítětem a přála si chodit do Sedmikvítku :-)
Díky školce má nejen Honzík, ale i my rodiče spoustu nových kamarádů a přátel. Díky za Vaší práci."

Zuzka Dušková

Adéla, maminka dvou dětí, které chodí do naší lesní školky, nám svoje zkušenosti sdělila do kamery - odkaz najdete zde

"Koncept lesní školky se nám líbil už dlouho a doufala jsem, že budeme mít možnost do ní své děti dát. Poprvé jsme o lesních školkách slyšeli ve Švédsku a jako úzkostlivou budoucí mámu mě napadlo, jak to ty děti v zimě vydrží. Ale teď, když uz děti máme, vidím, jak jsou pořád v pohybu a zima jim není skoro nikdy. Co se mi líbí v Sedmikvítku asi nejvíc je, že se Honzík hodně osamostatnil, začal líp vycházet s ostatními dětmi a je vyrovnanější sám v sobě. K tomu určitě nejvíc přispívají průvodci, kteří dětem pomáhají, aby se vše učili sami a tím jim dodávají sebevědomí. Další plus je prostředí školky, kde se můžou volně pohybovat, zahrada bez zbytečných plastových hraček a příroda, kterou poznávají ve všech ročních období. Lesní školku v Mníšku jsme si vybrali nejprve proto, že ji máme nejblíž a poté, co jsme poznali zakladatelky školky a průvodce, tak byla volba jasná."

Magda Matesová

"Nejvíce spokojeni jsme byli se spokojeným dítětem. :-) Špinavý, vyžitý, vydováděný. Bertík toho o tom, jaký měl den, moc neřekne, ale to, že chtěl na další turnus, mluví samo za sebe. Oba průvodci byli skvělí. Myslím, že lesní školky jsou pro děti jedna z nejlepších cest."

Mirka Vlčková

"Příměstský tábor jsme zkusili úplně poprvé a naše zkušenost je více jak pozitivní. Dětem se sice ze začátku moc nechtělo, ale spíš to bylo příjemným prázdninovým lenošením, kdy se nemusí nikam vstávat a být na čas. To byl asi "největší problém" je ráno dostat z postele, nabalit všechny věci. To vždycky nadávali, že zase musí na ten tábor a že se tam pořád chodí apod....Ale každé odpoledne jsem je vyzvedávala veselé, šťastné, usměvavé, správně umazané od hlíny a to se jim kolikrát domů ani nechtělo. Pak mi o překot vyprávěly své zážitky a těšily se na další den. Lektoři byli moc milí, cítily se s nimi příjemně a já z nich také měla pocit, že tábor dělají od srdce":-)

Dana Drašarová

"Po skončení vašich táborů mi Léa říkala, že by se za rok chtěla zúčastnit zas. A že se jí nechce čekat celý dlouuuhý rok. :-)"

JANA a Léa SPECKENS

"Výborná alternativa pro malé děti ke klasickému táboru. Zajímavý program a vedoucí. Příští rok znovu, prosím ;-)!"

Martina Trkanová

"Ideální příležitost pro předškoláky se zvykáním na tábor a výhodné pro pracující rodiče. Velmi kladně hodnotím systém lesní školky."

Hana Říhová

"Dnes jsme se byli podívat na chýši na Skalce. Velmi si cením kvality předaných informací a zkušeností, které Patrik získal. Byl to pro děti velký zážitek. Patrika nejvíce bavila práce v lese a ocenil stravování přímo na Skalce. Vždy přišel domů plný dojmů a těšil se na druhý den. Nevadilo ani sem tam deštík, vše probíhalo v klidu.Velice nás překvapil pozitivní přístup, připravenost vedoucích a nápady k zaujetí dětí. Jsme velmi spokojeni."

Roman a Sandra Kočovi

"Líbí se mi princip tábora s celodenním pobytem venku, kdy si děti musí nosit svoje věci v batůžku a trochu se o sebe starat. Děkujeme i za deníček na webu, kde jsme dozvěděli, co všechno děti dělali."

Marcela Velebilová