Kroužky a kurzy

SPORTOVNĚ LEZECKÝ OUTDOOROVÝ KROUŽEK (pro veřejnost)

Každé úterý od 16,30 - 18,30 hodin. Pro děti od 5 do 10 let. 

O kroužku: Kroužek je určen dětem, které rády šplhají, prolézají, houpají se a nebojí se vylézt i trochu výš. Pro děti je lezení nejen velkým zážitkem, ale rozvíjí i jejich dovednosti. Zaměstnává čtyři z šesti smyslů – zrak, sluch, hmat a smysl pro rovnováhu. Rozvíjí a zlepšuje koordinaci pohybu. Učí děti předvídat, důvěřovat sobě i druhým, odhadnout své síly i bojovat se strachem. Překonáváním sebe sama posilují děti důvěru ve své vlastní schopnosti.

Pro malé děti je vertikální pohyb (lezení do výšky, šplhání, skoky) velmi důležitý. Dochází k rozvoji hrubé a jemné motoriky, koordinace oko – ruka, ale i rozvoji technického myšlení při používání jistících prostředků. 

Lezeme v Černolických skalách a někdy i na Skalce nad Mníškem, když je sucho. Jindy překonáváme nízké lanové překážky, často i sami sebe, slaňujeme, hrajeme pohybové hry v lese, šplháme po stromech, lezeme zkrátka, kde se dá. Jednou za dva týdny v zimě lezeme na lezecké stěně na Smíchově.  

Cena 3.780,- za 1. pololetí 2018/2019 (od 18.9.2018 - 29.1.2019). 

Přihlášení na e-mailu petra @ 7kvitek.cz nebo pro informace volejte na tel. 607 743 763.

O lektorech:

petkaPetra Vaňková (certifikovaná instruktorka lezení)

Lezení na skalách a ještě raději v horách je mojí velkou vášní. Učím lézt a pohybovat se v horách svou dceru a v naší lesní školce s lezením seznamuji i ostatní děti. Moc mě baví sledovat, jak děti poznávají své možnosti a překonávají svůj strach. Učím se od nich.

V rámci kroužku si lezení na skalách a stěně zpestřujeme lanovými překážkami, chozením po slacklině, lezením po stromech, slaňováním a výpravami po lese. V zimě i s čelovkou. Je to velké dobrodružství. 

Pro malé děti je vertikální pohyb (lezení do výšky, šplhání, skoky) velmi důležitý. Dochází k rozvoji hrubé a jemné motoriky, koordinace oko – ruka, ale i rozvoji technického myšlení při používání jistících prostředků. Jsem ráda, že díky lezeckému kroužku můžu být u toho.

 

 VHJan Šnajdr (certifikovaný instruktor)

Lezení jsem se začal věnovat před 17 lety, lezení mám rád ve všech jeho podobách… na stěně, skalách, horách i ledu. Kromě uskutečňování    svých lezeckých ambicí jsem absolvoval horolezecký instruktorský kurz u ČHS a šest let jsem pomáhal v horoškole MCC dalším zájemcům    o  lezení. Po založení rodiny jsem se na chvíli z horolezeckého světa stáhnul, ale nyní už se k němu opět vracím a snažím se krásu pohybu v přírodě ukázat i svým dětem. Rád pracuji s dětmi, kdy obdivuji jejich zápal a nadšení pro poznávání nových věcí a dovedností, takže spojení lezení s kroužkem je pro mě ideální varianta ;-)

 

 


  

LEZENÍ SKALÁCH A NA STĚNĚ (čtvrtek jednou za dva týdny, pro děti navštěvující Sedmikvítek, v ceně školkovného)

V zimním období s dětmi jezdíme na horolezeckou stěnu do Holešovic, kde se o ně perfektně starají profesionálně vyškolení instruktoři. Fotky ze stěny najdete ve fotogalerii

Od jara do podzimu jezdíme jednou za dva týdny (když počasí dovolí) lézt s dětmi na Černolické skály. Fotky ze skal najdete také v naší fotogalerii


 

MLADÝ VĚDEC (v rámci programu školky, cena 50,- Kč)

Od září 2017 v 10 hodin (vždy v pátek jednou měsíčně) nabízíme kroužek pro malé vědce. 

O kroužku: Již od útlého věku si děti pozorováním budují představu o zákonitostech světa, ve kterém žijí a nalézají v něm své místo. Využívají své smysly, aby prozkoumaly a naučily se, jak věci fungují. Na kroužku Mladý vědec se interaktivním způsobem děti dozvědí, co je paleontologie a proč vyhynuli dinosauři. Odpovíme jim na otázky o vesmíru, dále proč vznikají sopky a jak pracuje lidské tělo. Budou moci prozkoumat a porovnat různé minerály i schránky živočichů, kteří žili pod mořem. Hravou formou jim mimo jiné vysvětlíme, co je statická elektřina a magnetizmus, jak je fyzika snadná a že je všude kolem nás. A nebude chybět ani "věda v kuchyni".

O lektorce: Anna Čišková

Anicka ciskovaMohu na sebe prozradit, že jsem především maminka, která se plně snaží věnovat nejen svým dětem. Mám vystudovanou VŠ technického směru (strojní fakulta). Jsem členkou Asociace malých debrujárů, kde vedu sekci Předškoláci. V Mníšku pod Brdy pracuji s dětmi v debrujárských klubech od věkové kategorii předškolák až 2. stupeň ZŠ. 

 


 

VÝTVARNÁ DÍLNIČKA (pro veřejnost) - prozatím lekce uzavřené a hledáme lektora

Pro děti od 4 do 6 let (po domluvě možno i starší děti)

Pokud chcete přijít s dětmi již od 3 let a s jejich tvořením jim maličko pomoct, jste samozřejmě také srdečně vítáni.

Dílničky jsou pro všechny děti, které rády malují, vyrábějí, tisknou, modelují a jinak tvoří. Budeme se s Veronikou inspirovat v lidových tradicích, tvořit z přírodních materiálů a vyprávět si příběhy. Vyzkoušíme si i některé techniky moderního umění upravené pro malé tvůrce.

Každou středu od 16,15 do 17,30 hod v jurtě Lesního klubu Sedmikvítek

Cena 100 Kč/hod 

Přihlašujte se pomocí on-line formuláře.