Kroužky a kurzy

SPORTOVNĚ LEZECKÝ OUTDOOROVÝ KROUŽEK (pro veřejnost)

Každé úterý od 16,30 - 18,30 hodin. Pro děti od 5 do 10 let. 

O kroužku: Kroužek je určen dětem, které rády šplhají, prolézají, houpají se a nebojí se vylézt i trochu výš. Pro děti je lezení nejen velkým zážitkem, ale rozvíjí i jejich dovednosti. Zaměstnává čtyři z šesti smyslů – zrak, sluch, hmat a smysl pro rovnováhu. Rozvíjí a zlepšuje koordinaci pohybu. Učí děti předvídat, důvěřovat sobě i druhým, odhadnout své síly i bojovat se strachem. Překonáváním sebe sama posilují děti důvěru ve své vlastní schopnosti.

Pro malé děti je vertikální pohyb (lezení do výšky, šplhání, skoky) velmi důležitý. Dochází k rozvoji hrubé a jemné motoriky, koordinace oko – ruka, ale i rozvoji technického myšlení při používání jistících prostředků. 

Lezeme v Černolických skalách a někdy i na Skalce nad Mníškem, když je sucho. Jindy překonáváme nízké lanové překážky, často i sami sebe, slaňujeme, hrajeme pohybové hry v lese, šplháme po stromech, lezeme zkrátka, kde se dá. Jednou za dva týdny v zimě lezeme na lezecké stěně na Smíchově.  

Cena 3.780,- za 1. pololetí 2018/2019 (od 18.9.2018 - 29.1.2019). 

Přihlášení na e-mailu petra @ 7kvitek.cz nebo pro informace volejte na tel. 607 743 763.

O lektorech:

petkaPetra Vaňková (certifikovaná instruktorka lezení)

Lezení na skalách a ještě raději v horách je mojí velkou vášní. Učím lézt a pohybovat se v horách svou dceru a v naší lesní školce s lezením seznamuji i ostatní děti. Moc mě baví sledovat, jak děti poznávají své možnosti a překonávají svůj strach. Učím se od nich.

V rámci kroužku si lezení na skalách a stěně zpestřujeme lanovými překážkami, chozením po slacklině, lezením po stromech, slaňováním a výpravami po lese. V zimě i s čelovkou. Je to velké dobrodružství. 

 

JirkaJirka Hautke (certifikovaný instruktor lezení)

Lezení se věnuji od svých 18 let. Na lezení mám rád spojení sportu a přírody  a rád bych předal své lezecké zkušenosti nasbírané během mnoha let strávených ve skalách dětem, tak aby mohly prožívat stejné pocity nadšení a radosti z první vylezené cesty, z prvního slanění a dalších skvělých zážitků, které jsem já zažíval a zažívám ve skalách.

 

 


  

LEZENÍ SKALÁCH A NA STĚNĚ (čtvrtek jednou za dva týdny, pro děti navštěvující Sedmikvítek, v ceně školkovného)

V zimním období s dětmi jezdíme na horolezeckou stěnu do Holešovic, kde se o ně perfektně starají profesionálně vyškolení instruktoři. Fotky ze stěny najdete ve fotogalerii

Od jara do podzimu jezdíme jednou za dva týdny (když počasí dovolí) lézt s dětmi na Černolické skály. Fotky ze skal najdete také v naší fotogalerii


 

MLADÝ VĚDEC (v rámci programu školky, cena 40,- Kč)

Od září 2017 v 10 hodin (vždy v pátek zatím jednou měsíčně) nabízíme kroužek pro malé vědce. 

O kroužku: Již od útlého věku si děti pozorováním budují představu o zákonitostech světa, ve kterém žijí a nalézají v něm své místo. Využívají své smysly, aby prozkoumaly a naučily se, jak věci fungují. Na kroužku Mladý vědec se interaktivním způsobem děti dozvědí, co je paleontologie a proč vyhynuli dinosauři. Odpovíme jim na otázky o vesmíru, dále proč vznikají sopky a jak pracuje lidské tělo. Budou moci prozkoumat a porovnat různé minerály i schránky živočichů, kteří žili pod mořem. Hravou formou jim mimo jiné vysvětlíme, co je statická elektřina a magnetizmus, jak je fyzika snadná a že je všude kolem nás. A nebude chybět ani "věda v kuchyni".

O lektorce: Anna Čišková

Anicka ciskovaMohu na sebe prozradit, že jsem především maminka, která se plně snaží věnovat nejen svým dětem. Mám vystudovanou VŠ technického směru (strojní fakulta). Jsem členkou Asociace malých debrujárů, kde vedu sekci Předškoláci. V Mníšku pod Brdy pracuji s dětmi v debrujárských klubech od věkové kategorii předškolák až 2. stupeň ZŠ. 

 


 

SPORTOVNĚ LEZECKÝ OUTDOOROVÝ KROUŽEK (pro veřejnost)

Každé úterý od 16,30 - 18,30 hodin. Pro děti od 5 do 10 let. 

O kroužku: Kroužek je určen dětem, které rády šplhají, prolézají, houpají se a nebojí se vylézt i trochu výš. Pro děti je lezení nejen velkým zážitkem, ale rozvíjí i jejich dovednosti. Zaměstnává čtyři z šesti smyslů – zrak, sluch, hmat a smysl pro rovnováhu. Rozvíjí a zlepšuje koordinaci pohybu. Učí děti předvídat, důvěřovat sobě i druhým, odhadnout své síly i bojovat se strachem. Překonáváním sebe sama posilují děti důvěru ve své vlastní schopnosti.

Lezeme v Černolických skalách a někdy i na Skalce, ale jen když na to je počasí, tedy když je skála suchá. Jindy překonáváme nízké lanové překážky, často i sami sebe, hrajeme pohybové hry v lese, šplháme po stromech, lezeme zkrátka, kde se dá. Jednou za dva týdny v zimě lezeme na lezecké stěně na Smíchově.  

V případě zájmu je možná individuální konzultace s fyzioterapeutem (správné držení těla, rozvoj apod.). 

Cena 3.780,- za 1. pololetí 2018/2019 (od 18.9.2018 - 29.1.2019). 

Přihlášení na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. '; document.write(''); document.write(addy_text94854); document.write('<\/a>'); //-->\n Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 607 743 763.

O lektorech:

petkaPetra Vaňková (certifikovaná instruktorka lezení na umělých stěnách a na skalách)

Lezení na skalách a po horách je mojí velkou vášní. Učím už druhým rokem lézt svou čtyřletou dceru a v naší lesní školce s lezením seznamuji i ostatní děti. Moc nás to společně baví. Dětem lezení na skalách zpestřujeme lanovými překážkami, lanovkami, chozením po slacklině a lanovými dráhami. Na stěně se dá kromě lezení po laně zase vymýšlet spousta her na boulderu, který je nízký a dá se z něj skákat na matrace. 

JirkaJirka Hautke (certifikovaný instruktor lezení)

Lezení se věnuji od svých 18 let. Na lezení mám rád spojení sportu a přírody  a rád bych předal své lezecké zkušenosti nasbírané během mnoha let strávených ve skalách dětem, tak aby mohly prožívat stejné pocity nadšení a radosti z první vylezené cesty, z prvního slanění a dalších skvělých zážitků, které jsem já zažíval a zažívám ve skalách.

 

Pro malé děti je vertikální pohyb (lezení do výšky, šplhání, skoky) velmi důležitý. Dochází k rozvoji hrubé a jemné motoriky, koordinace oko – ruka, ale i rozvoji technického myšlení při používání jistících prostředků. Jsem ráda, že díky lezeckému kroužku můžu být u toho.


VÝTVARNÁ DÍLNIČKA (pro veřejnost) - prozatím lekce uzavřené a hledáme lektora

Pro děti od 4 do 6 let (po domluvě možno i starší děti)

Pokud chcete přijít s dětmi již od 3 let a s jejich tvořením jim maličko pomoct, jste samozřejmě také srdečně vítáni.

Dílničky jsou pro všechny děti, které rády malují, vyrábějí, tisknou, modelují a jinak tvoří. Budeme se s Veronikou inspirovat v lidových tradicích, tvořit z přírodních materiálů a vyprávět si příběhy. Vyzkoušíme si i některé techniky moderního umění upravené pro malé tvůrce.

Každou středu od 16,15 do 17,30 hod v jurtě Lesního klubu Sedmikvítek

Cena 100 Kč/hod 

Přihlašujte se pomocí on-line formuláře.