Koordinátorky Lesního klubu Sedmikvítek

Představujeme vám Radu spolku RC Essentia, z.s. provozující LK Sedmikvítek


Bc. Petra Vaňková - spoluzakladatelka, členka Rady spolku, hlavní koordinátorka, průvodkyně dětí 

Vystudovala jsem mediální komunikaci a další směry, ale vlastně se vzdělávám celý život. Lesní školka mi otevřela docela jiná vrátka a tím je hlubší vztah k přírodě, ke světu kolem i k sobě a práce s dětmi. Děti jsou pro mě nejlepší učitelé a moc mě baví s nimi růst. A protože miluju pohyb, lezení po skalách a v horách, ve školce vedu i sportovní dny. Také lezecký kroužek a letní tábory. Absolvovala jsem roční kurz pro průvodce lesních MŠ Školka blízká přírodě pod Asociací LMŠ. Zajímám se o psychologii, šamanské techniky a tibetský buddhismus. 

Mám dcerku Beatu. Miluji volné cestování přírodou, v zimě skialpy. Nejradši jsem venku, a taky cvičím jógu. Objevuji intuitivní tanec a svůj hlas. Učím se hrát na ukulele. Zajímám se o svobodné vzdělávání v přirozeném prostředí.  

V rámci týmu jsem hlavní koordinátorkou, starám se o celý chod lesního klubu, rodiče, a o to, aby nám společně bylo dobře. 

Telefon: 607 743 763, mail: petra@7kvitek.cz  


Tereza Zbrožková - členka Rady spolku, hlavní pedagog, průvodkyně dětí 

Jsem maminkou Bartoloměje, sociální pracovnicí s praxí nejen v lesních školkách, ale také v preventivních programech pro děti a mládež. Mám bohaté zkušenosti s divadelní improvizací, tvorbou i realizací divadelních představení. Inspiruji se novocirkusovými disciplínami, tancem a jógou. Mám ráda toulání se časoprostorem, objevování cizích kulturních tradic, které pak ráda aplikuji při své práci s dětmi. Jsem tu pro děti a oni pro mě. Tok energie, reciprocita, smysluplnost, radost, síla a láska.

Jsem ženou v ohni, potřebuji vzduch a také cítit pevnou zem. Oheň ve mně je má síla a vytrvalost, kterou používám jak ve sportu, tak v každodenním životě. S větrem v zádech plachtím na oceánu, ale umím plout i proti větru pokud není zbytí. S přírodou jsem spjata a zavázána jsem k její ochraně. Tak jako pokojný bojovník se snažím po Světě kráčet a s respektem se od Matky přírody učím. Jsem člověk ukotvený sám v sobě, když se brána otevře, žiji si své sny. Protože kdo nesní, nemůže se nikdy probudit. 

V rámci týmu jsem průvodkyně, hlavní pedagog, mám na starosti individuální schůzky s rodiči, portfolia dětí a organizace slavností a obědy.

Telefon: 733 109 466, mail: tereza@7kvitek.cz  


Bc. Naděžda Smolka Zemanová- členka Rady spolku

Mám vzdělání ekonomického směru a několik posledních let jsem pracovala jako ekonomka na obchodním oddělení.

Osobní přístup a výchovně - vzdělávací systém v lesní školce Sedmikvítek mě nadchl. Jsem proto ráda, že moje 2 starší děti si užily  svá předškolní léta v Sedmikvítku s báječnými průvodci při putování přírodou, kde je každý den jiný a napínavý, plný nových zkušeností a zážitků.

Letos nastoupil do školky za svým předškoláckým dobrodružstvím i můj nejmladší syn. 

Mám ráda svobodu, volnost, vítr ve vlasech a kilometry v nohách.

V rámci týmu mám na starosti finance, faktury a platby.

Telefon: 608 680 886, mail: nada@7kvitek.cz 


Lenka Samková - členka Rady spolku

Jsem máma dvou krásných dětí - starší Leontýnky a mladšího Jonáška. Do Sedmikvítku mě přivedla Leontýnka, moje, velká, věčná, průvodkyně. Jonášek je zas můj velký, trpělivý, učitel. Naoko jsme si, pro tento svět, vyměnili role. S Jonáškem chodím "průvodcovat" do Putovní skupinky a s Leontýnkou zas do naší nově založené komunitní první třídy. Spoustu jsem toho během mojí "dospělosti" pozapomněla, a tak mi všechny děti, se kterými se potkávám, přišly připomenout, jaké je to se radovat, žít opravdově, odvážně, hravě, a hlavně v lásce a důvěře. S pokorou děkuji. Otevřela se mi dobrodružná cesta, kterou si užívám plnými doušky. Sama si dobře pamatuji, jaké to je být dítětem. A uvědomuji si, jak je důležité pro život, aby děti vyrůstaly v bezpečí, lásce, respektu i svobodě a taky v lese.

V rámci týmu mám na starosti komunitní školu a průvodcuji v putovní skupině. 

Telefon: 739 025 226, mail: lenka@7kvitek.cz