Koordinátorky Lesního klubu Sedmikvítek

Představujeme vám Radu spolku RC Essentia, z.s. provozující LK Sedmikvítek


Bc. Petra Vaňková - spoluzakladatelka, členka Rady spolku, hlavní koordinátorka, průvodkyně dětí 

Vystudovala jsem mediální komunikaci a další směry, ale vlastně se vzdělávám celý život. Lesní školka mi otevřela docela jiná vrátka a tím je hlubší vztah k přírodě, ke světu kolem i k sobě a práce s dětmi. Děti jsou pro mě nejlepší učitelé a moc mě baví s nimi růst. A protože miluju pohyb, lezení po skalách a v horách, ve školce vedu i sportovní dny. Také lezecký kroužek a letní tábory. Absolvovala jsem roční kurz pro průvodce lesních MŠ Školka blízká přírodě pod Asociací LMŠ. Zajímám se o psychologii, šamanské techniky a tibetský buddhismus. 

Mám dcerku Beatu. Miluji volné cestování přírodou, v zimě skialpy. Nejradši jsem venku, a taky cvičím jógu. Objevuji intuitivní tanec a svůj hlas. Učím se hrát na ukulele. Zajímám se o svobodné vzdělávání v přirozeném prostředí.  

V rámci týmu jsem hlavní koordinátorkou, starám se o celý chod lesního klubu, rodiče, propagaci, a o to, aby nám společně bylo dobře. 

Telefon: 607 743 763, mail: petra@7kvitek.cz  


Tereza Zbrožková - členka Rady spolku, hlavní pedagog, průvodkyně dětí

Jsem maminkou Bartoloměje, sociální pracovnicí s praxí nejen v lesních školkách, ale také v preventivních programech pro děti a mládež. Mám bohaté zkušenosti s divadelní improvizací, tvorbou i realizací divadelních představení. Inspiruji se novocirkusovými disciplínami, tancem a jógou. Mám ráda toulání se časoprostorem, objevování cizích kulturních tradic, které pak ráda aplikuji při své práci s dětmi. Jsem tu pro děti a oni pro mě. Tok energie, reciprocita, smysluplnost, radost, síla a láska.

Jsem ženou v ohni, potřebuji vzduch a také cítit pevnou zem. Oheň ve mně je má síla a vytrvalost, kterou používám jak ve sportu, tak v každodenním životě. S větrem v zádech plachtím na oceánu, ale umím plout i proti větru pokud není zbytí. S přírodou jsem spjata a zavázána jsem k její ochraně. Tak jako pokojný bojovník se snažím po Světě kráčet a s respektem se od Matky přírody učím. Jsem člověk ukotvený sám v sobě, když se brána otevře, žiji si své sny. Protože kdo nesní, nemůže se nikdy probudit. 

V rámci týmu jsem průvodkyně, hlavní pedagog, mám na starosti individuální schůzky s rodiči, portfolia dětí a organizace slavností.

Telefon: 733 109 466, mail: tereza@7kvitek.cz  


Bc. Naděžda Smolka Zemanová- členka Rady spolku

Mám vzdělání ekonomického směru a několik posledních let jsem pracovala jako ekonomka na obchodním oddělení.

Osobní přístup a výchovně - vzdělávací systém v lesní školce Sedmikvítek mě nadchl. Jsem proto ráda, že moje 2 starší děti měly možnost si svá předškolní léta užít právě v Sedmikvítku s báječnými průvodci při putování přírodou, kde je každý den jiný a napínavý, plný nových zkušeností a žážitků.

Letos jsem se stala součástí koordinační části Sedmikvítku a s chutí budu pomáhat lesní školce na své plavbě dál:-). 

Mám ráda svobodu, volnost, vítr ve vlasech a kilometry v nohách.

V rámci týmu mám na starosti platby, faktury, přihlašování + odhlašování obědů.

Telefon: 608 680 886, mail: nada@7kvitek.cz 


Lenka Samková - členka Rady spolku

Ahoj. Jsem Lenka, máma dvou krásných dětí - starší Leontýnky a mladšího Jonáška. S dětmi jsem trávila spousty času i před mateřstvím. Leta jsem pracovala jako lyžařská a snowboardová instruktorka. S touto prací jsem se dostala až na daleký Nový Zéland a pak i trochu blíže, do Švýcarska. Nejvíc a nejraději jsem učila děti, to mě bavilo. Vlastně to spíš bylo tak, že ony učily mě... Učily mě radosti, opravdovosti, odvaze, hravosti, lásce, i spousty dalšího, na lyžích i snb. A s vlastními dětmi se poznávání tohoto čistého světa dostalo ještě do úplně jiných fascinujících rozměrů. S nimi se mi otevřela další cesta plná dobrodružství, kterou si užívám plnými doušky. Sama si dobře pamatuji, jaké to je být dítětem. A uvědomuji si, jak je důležité pro život, aby děti vyrůstaly v bezpečí, lásce, respektu i svobodě a taky v lese😉. To nás přivedlo do Sedmikvítku, kam Leontýnka chodila tři roky. A nyní sem chodí syn Jonáš. A já jsem nadšená, že mám nyní příležitost toto všechno podpořit a zapojit se do chodu Sedmikvítku. 

Jsem součástí Rady,  průvodcuji v úterý a středu v putovní skupině.  A také jsem koordinátorkou v komunitní škole Sedmikvítku.

Telefon: 739 025 226, mail: lenka@7kvitek.cz