DALŠÍ AKTIVITY PRO DĚTI

Kromě klasického programu a pobytu venku, máme s dětmi jako zpestření ještě pravidelné tématické dopoledne a lezení buď na skalách nebo na stěně.

MLADÝ VĚDEC

Vždy jednou za měsíc chodíme s dětmi do klubu Mladého vědce do Městského kulturního střediska v Mníšku pod Brdy (cena 50 Kč)

O kroužku:

Již od útlého věku si děti pozorováním budují představu o zákonitostech světa, ve kterém žijí a nalézají v něm své místo. Využívají své smysly, aby prozkoumaly a naučily se, jak věci fungují. Na kroužku Mladý vědec se interaktivním způsobem děti dozvědí, co je paleontologie a proč vyhynuli dinosauři. Odpovíme jim na otázky o vesmíru, dále proč vznikají sopky a jak pracuje lidské tělo. Budou moci prozkoumat a porovnat různé minerály i schránky živočichů, kteří žili pod mořem. Hravou formou jim mimo jiné vysvětlíme, co je statická elektřina a magnetizmus, jak je fyzika snadná a že je všude kolem nás. A nebude chybět ani "věda v kuchyni".

O lektorce:

Anna Čišková - Mohu na sebe prozradit, že jsem především maminka, která se plně snaží věnovat nejen svým dětem. Mám vystudovanou VŠ technického směru (strojní fakulta). Jsem aktivním členem a zakladatelem Spolku Brdský šikula, ve kterém se věnujeme dětem od předškolního věku po středoškoláky a to zejména aktivitami, které přispívají k nenucenému objevování vědy, formou zábavných pokusů z různých oblastí vědy a techniky.

LEZENÍ SKALÁCH A NA STĚNĚ

Vždy ve čtvrtek jednou za dva týdny, pro děti navštěvující Sedmikvítek, v ceně školkovného.

V zimním období s dětmi jezdíme na horolezeckou stěnu do Holešovic, kde se o ně perfektně starají profesionálně vyškolení instruktoři. 

Od jara do podzimu jezdíme jednou za dva týdny (když počasí dovolí) lézt s dětmi na Černolické skály. 

Fotky ze stěny a skal najdete na našem Facebooku.