Ženské kruhy v Sedmikvítku

18.10.2021

Milé Ženy, srdečně vás zveme do "Červeného" stanu v Sedmikvítku na Ženské kruhy.

Od pradávna se ženy scházely, aby si předávaly ženskou moudrost a svoje zkušenosti, aby se učily o své síle a posvátnosti ženského těla a jeho cyklů, v souladu s přírodou. A my bychom tuto tradici s vámi chtěly obnovit. V blízkém kruhu žen budeme hledat a poznávat svoje kořeny, ze kterých pak můžeme růst, kvést a plodit a tím přinášet dary do našeho společenství.

První ženský kruh v Sedmikvítku proběhne v pondělí 25.10.2021 od 18:00 do cca 20:00 hodin. (Předpokládáme, že by se kruhy konaly 1 x 14 dní, domluvíme se na prvním setkání.)

První kruh povede Lenka Samková. Zde si o Lence můžete něco málo přečíst. 

Poprosíme vás o potvrzení účasti na tento email: lenka@7kvitek.cz .

Kruhy jako takové chceme zachovat zdarma, jako služba sester sestrám. Oceníme ale, pokud budete chtít a moci přispět, malou částku na jurtu a dřevo na topení.

První kruh bude jemný, hlavně seznamovací, zaměřený na dočerpání naší síly a probuzení podzimní Bohyně v nás. Budeme povídat, meditovat, třeba i tančit a hrát si, na závěr si společně připravíme malý rituál.

(Kolo roku se pootočilo na svou tmavou stranu, kde bude až do jara. Nyní vládne bohyně Jeseň též zvaná Oseň, bohyně podzimu, spánku, snů a odpočinku. Její bylinou je mák, který napomáhá spánku a snění. Nastává tišší a podmanivější část roku, barvy této bohyně jsou zlatá a medová. Pod rukama bohyně Jeseně vše dozrává. Dny se krátí a bohyně zimy Morana ještě nepřevzala žezlo.)