PRŮVODCI

Zde Vám v krátkosti představujeme naše průvodce a něco málo o nich.

Bc. Petra Vaňková - spoluzakladatelka, členka Výboru spolku, průvodkyně dětí ve čtvrtek

Vystudovala jsem Sociální a masovou komunikaci a public relations, ale vlastně se vzdělávám celý život. Lesní školka mi otevřela docela jiná vrátka a tím je hlubší vztah k přírodě, ke světu kolem a práce s dětmi. Děti jsou pro mě nejlepší učitelé a moc mě baví s nimi růst. A protože miluju lezení po skalách a v horách, ve školce vedu sportovní dny a lezecký kroužek. Absolvovala jsem roční kurz pro průvodce lesních MŠ Školka blízká přírodě pod Asociací LMŠ. Mám ráda pestrost, takže zároveň pracuji ve vzdělávacím centru TEREZA, kde koordinuji program Les ve škole. Také jsem pomáhala rozvíjet mníšeckou komunitní školu Lipka.  

Mám dcerku Beatu. Ráda poznávám nová místa, v létě lezu, kde se dá a v zimě trávím volný čas na skialpech nebo na běžkách. Nejradši jsem venku, a taky cvičím jógu. Zajímám se o svobodné vzdělávání.  

Mgr. Nicole Hlavatá - průvodkyně dětí pondělí a pátek

Kromě oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika jsem letos (v roce 2020) dostudovala obor Sociální pedagogika. Praxi ke studiu jsem sbírala zejména v Sedmikvítku, a to již od jeho založení, a dále např. na programech se staršími dětmi pořádaných v cizině i v Čechách mezinárodní organizací CISV. Absolvovala jsem též společně s Petrou Vaňkovou roční cyklus Školka blízká přírodě od Asociace lesních mateřských škol.

Jsem moc ráda, že žiji obklopená brdskými lesy, v nichž s dětmi, ale i mimo školku, často dobíjím energii, ať už na vycházkách se psem, nebo na vyjížďkách s koněm. Mezi mé další zájmy patří hra na kytaru a ukulele, tvoření s různými materiály a v neposlední řadě poznávání nových lidí a neznámých míst.

Od září 2020 se Nikča stala naším hlavním pedagogem. Hlídá pedagogické plány a portfolia, psaní deníků pro web, řeší schůzky s rodiči.


Tereza Zbrožková - průvodkyně dětí pondělí a pátek

Jsem maminkou tříletého Bartoloměje, sociální pracovnicí s praxí nejen v lesních školkách, ale také v preventivních programech pro děti a mládež. Mám bohaté zkušenosti s divadelní improvizací, tvorbou i realizací divadelních představení. Inspiruji se novocirkusovými disciplínami, tancem a jógou. Mám ráda toulání se časoprostorem, objevování cizích kulturních tradic, které pak ráda aplikuji při své práci s dětmi. Jsem tu pro děti a oni pro mě. Tok energie, reciprocita, smysluplnost, radost, síla a láska.

Jsem ženou v ohni, potřebuji vzduch a také cítit pevnou zem. Oheň ve mě, je má síla a vytrvalost, kterou používám jak ve sportu, tak v každodenním životě. S větrem v zádech plachtím na oceánu, ale umím plout i proti větru pokud není zbytí. S přírodou jsem spjata a zavázána jsem k její ochraně. Tak jako pokojný bojovník se snažím po Světě kráčet a s respektem se od Matky přírody učím. Jsem člověk ukotvený sám v sobě, když se brána otevře žiji si své sny. Protože kdo nesní, nemůže se nikdy probudit. Lada Corridoniová - průvodkyně dětí úterý a středa

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu, a po maturitě ze všech vysokých škol nakonec (k nelibosti mých rodičů) zvítězila Vysoká škola života. Zavála mě do různých koutů světa, do situací, které byste na akademické půdě stěží hledali (občas i do pekelně zapeklitě zapeklitých), ale ani jedinkrát jsem své volby nelitovala. Na své cestě jsem vždy ve správný moment potkala ty správné učitele, a to ty nejlepší z nejlepších - počínaje těmi nejmenšími ve školce, přes studenty všech věkových kategorií, až po úplné (či téměř úplné :-)) dospěláky. Do svých 10 let jsem v podstatě vyrůstala v lese, což významně zformovalo mou osobnost a ovlivnilo celou moji existenci. Miluji přírodu, hory, (a možná taky tak trochu právě proto?) chovám vrozený respekt vůči všemu a všem. Ráda naslouchám (rovněž všemu a všem), a s dětskou urputností nadále hledám odpovědi na spoustu "Proč". Mám dvě dospívající dcery, díky kterým se má "Proč" každodenně rozrůstají geometrickou řadou :-)Mým celoživotním krédem je stavět se výzvám vždy čelem. Naštěstí :-)

Kateřina Voglová - průvodkyně dětí ve středu

Jsem maminka 2 holčiček (8 a 10 let), které mi přinesly mnoho poznání o mně samé. Skrze ně přišel zájem o alternativní školství a osobní růst. Po VŠ ekonomie a informatiky, jsem absolvovala dvouletý mezinárodní výcvik v Montessori pedagogice pro věk 0-3 roky, následně jsem 4,5 roku vedla skupinu dětí od 1,5 do 3 let v Montessori škole Andílek v Praze. V tomto období jsem se věnovala růstu v oblasti komunikace skrze Respektovat a být respektován a nenásilnou komunikaci a také vědomé práci pomocí metody RUŠ. Nyní se věnuji v soukromé praxi velmi jemné metodě - CranioSakrální biodynamice (katerinavoglova.cz). Zajímám se o práci s traumatem. Ráda bych dětem Sedmikvítku přinesla bezpečný prostor, vnitřní klid, otevřenou komunikaci, řád, radost, lásku a podpořila je v jejich samostatnosti, aby mohly růst tam, kde rády tvoří. Mým přáním je žít v pravdě, důvěře, lásce, vděčnosti a radosti. Naplňuje mě pracovat s kýmkoliv, kdo chce být ve svém životě tvůrcem. Ráda propojuji informace a tvořím nové vhledy na situace tak, aby byla zachována harmonie ve skupině. Ve volném čase mě najdete nejčastěji s rodinou, knihou nebo v přírodě. :o)

"Měli bychom pomáhat malému tvorečkovi, ne proto, že je slabý a bezmocný, ale proto, že je nadán nesmírnou tvořivou energií. Tato energie je velmi křehká a bez láskyplné a promyšlené pomoci může být snadno zmařena." Maria Montessori

Richard Škobis - průvodce dětí úterý a čtvrtek

Rád se učím novým věcem, a přesto, že mým hlavním zaměřením je online marketing, práce s dětmi mi přirostla k srdci mnohem víc. Stejně jako Lada jsem se ani já nepustil cestou "klasického" vzdělání a ani já svého rozhodnutí nelituji. Snad právě díky tomu nemusím dnes moc rozlišovat mezi prací a volným časem. Jsem rád, že mohu v životě dělat to, co mě baví a naplňuje, ať už se jedná o ekologické programy a příměstské tábory, přípravu LARPŮ (live action role-playing), opravy počítačů, historický šerm nebo třeba putování po Sibiři. Mojí novou hlavní učitelkou je od února (2019) také dcerka Cirinka.