PRŮVODCI SEDMIKVÍTKU

Tereza Zbrožková -členka Rady spolku, hlavní pedagog, průvodkyně dětí pondělí a čtvrtek

Jsem maminkou tříletého Bartoloměje, sociální pracovnicí s praxí nejen v lesních školkách, ale také v preventivních programech pro děti a mládež. Mám bohaté zkušenosti s divadelní improvizací, tvorbou i realizací divadelních představení. Inspiruji se novocirkusovými disciplínami, tancem a jógou. Mám ráda toulání se časoprostorem, objevování cizích kulturních tradic, které pak ráda aplikuji při své práci s dětmi. Jsem tu pro děti a oni pro mě. Tok energie, reciprocita, smysluplnost, radost, síla a láska.

Jsem ženou v ohni, potřebuji vzduch a také cítit pevnou zem. Oheň ve mě, je má síla a vytrvalost, kterou používám jak ve sportu, tak v každodenním životě. S větrem v zádech plachtím na oceánu, ale umím plout i proti větru pokud není zbytí. S přírodou jsem spjata a zavázána jsem k její ochraně. Tak jako pokojný bojovník se snažím po Světě kráčet a s respektem se od Matky přírody učím. Jsem člověk ukotvený sám v sobě, když se brána otevře žiji si své sny. Protože kdo nesní, nemůže se nikdy probudit. 

Petra Vaňková - spoluzakladatelka, členka Rady spolku, hlavní koordinátorka, průvodkyně dětí v úterý a čtvrtek

Vystudovala jsem mediální komunikaci a další směry, ale vlastně se vzdělávám celý život. Lesní školka mi otevřela docela jiná vrátka a tím je hlubší vztah k přírodě, ke světu kolem i k sobě a práce s dětmi. Děti jsou pro mě nejlepší učitelé a moc mě baví s nimi růst. A protože miluju pohyb, lezení po skalách a v horách, ve školce vedu i sportovní dny. Také lezecký kroužek a letní tábory. Absolvovala jsem roční kurz pro průvodce lesních MŠ Školka blízká přírodě pod Asociací LMŠ. Zajímám se o psychologii, šamanské techniky a tibetský buddhismus. 

Mám dcerku Beatu. Miluji volné cestování přírodou, v zimě skialpy. Nejradši jsem venku, a taky cvičím jógu. Objevuji intuitivní tanec a svůj hlas. Učím se hrát na ukulele. Zajímám se o svobodné vzdělávání v přirozeném prostředí.  

Karolína Toboříková - průvodkyně dětí v pondělí, ve středu a pátek

VJsem maminkou čtyřletého Adámka. Krátce po maturitě jsem se odstěhovala do Anglie, kde jsem mimo jiné pracovala jako asistentka pro lidi s autismem. Po narození syna jsem se intenzivně začala zajímat o výchovu dětí a jejich přirozený vývoj. Šli jsme cestou kontaktního rodičovství,a respektujícího přístupu. Kromě četby knih jako je Respektovat a být respektován, AHA rodičovství a jiné jsem absolvovala kurz Výchova bez poražených a dvoudenní kurz pro Osvícené rodiče. Jsem také členkou kurzu Nevýchova. Nyní již druhým rokem pracuji v dětské skupině V Trávě, kde jsem během prvního roku absolvovala kurz Chůvy. Práci v lesní školce jsem si vybrala, jelikož ráda trávím čas v lese a líbí se mi, že v takovém prostředí se u dětí prohlubuje láska k přírodě a zachová se jejich přirozená tvořivost a hravost. Ve volném čase se nyní věnuji především seberozvoji, zdravému stravování, cvičím jógu a chodím rekreačně běhat. Zajímají mě i témata přirozeného porodu, zdravého životního stylu, unschoolingu a podobné.

Kateřina Voglová - průvodkyně dětí ve středu

Jsem maminka 2 holčiček (8 a 10 let), které mi přinesly mnoho poznání o mně samé. Skrze ně přišel zájem o alternativní školství a osobní růst. Po VŠ ekonomie a informatiky, jsem absolvovala dvouletý mezinárodní výcvik v Montessori pedagogice pro věk 0-3 roky, následně jsem 4,5 roku vedla skupinu dětí od 1,5 do 3 let v Montessori škole Andílek v Praze. V tomto období jsem se věnovala růstu v oblasti komunikace skrze Respektovat a být respektován a nenásilnou komunikaci a také vědomé práci pomocí metody RUŠ. Nyní se věnuji v soukromé praxi velmi jemné metodě - CranioSakrální biodynamice (katerinavoglova.cz). Zajímám se o práci s traumatem. Ráda bych dětem Sedmikvítku přinesla bezpečný prostor, vnitřní klid, otevřenou komunikaci, řád, radost, lásku a podpořila je v jejich samostatnosti, aby mohly růst tam, kde rády tvoří. Mým přáním je žít v pravdě, důvěře, lásce, vděčnosti a radosti. Naplňuje mě pracovat s kýmkoliv, kdo chce být ve svém životě tvůrcem. Ráda propojuji informace a tvořím nové vhledy na situace tak, aby byla zachována harmonie ve skupině. Ve volném čase mě najdete nejčastěji s rodinou, knihou nebo v přírodě. :o)

"Měli bychom pomáhat malému tvorečkovi, ne proto, že je slabý a bezmocný, ale proto, že je nadán nesmírnou tvořivou energií. Tato energie je velmi křehká a bez láskyplné a promyšlené pomoci může být snadno zmařena." Maria Montessori

Tereza Pekárková  průvodkyně putovní skupiny

Můj život se točí kolem dětí. Jsem pyšnou maminkou dvou kluků, kteří mě nenechají vydechnout. Čas strávený s nimi je pro mě to nejcennější, ale zároveň to bývá pořádná jízda. Jako vystudovaná učitelka jsem byla v práci taky obklopená dětmi. Mnoho let jsem učila biologii, matematiku, angličtinu a tělocvik na základní škole. Svůj volný čas jsem dlouho trávila pro změnu zase s dětmi jako instruktorka na vodácko-cyklistických táborech, lyžařských a snowboardových kurzech. Vedla jsem také kroužky pro děti - vaření a orientální tance. Momentálně učím angličtinu v jazykové škole pro děti a těším se na bytí v lesní školce, protože pro mě spojuje to, co je pro celý můj život zásadní - děti a přírodu."

Šárka Adamová - průvodkyně dětí v úterý a v putovní skupině 

Od malička jsem chtěla být učitelkou v mateřské školce, a i když jsem v životě od tohoto snu měla několik odboček, po narození svých dcer jsem se rozhodla ke svému snu vrátit. Protože hlavně děti jsou našimi učiteli. Učí nás dívat se na svět jinýma očima a být tady a teď. Respekt k přírodě jsem si začala tvořit už jako dítě ve skautském oddíle a to je to, co chci předávat dál. Ráda bych svou prací přispěla k vytvoření radostného prostoru, který bude děti rozvíjet. Být pro ně pevným bodem, naslouchat jim a navzájem se učit."

Martina Quetu - průvodkyně v pátek a lektorka Lesního dopoledne 

Animátorka volného času na volné noze. Vystudovala Pedagogiku volného času na Technické Univerzitě Liberec a soukromou taneční konzervatoř TCP Praha v oboru Pedagogika tance. 15 let se závodně věnovala moderní gymnastice. Již jako studentka sbírala své zkušenosti vedením kroužků v mateřských školkách a jako vedoucí na mezinárodních táborech po Evropě. Nejčastěji se věnuje věkovým skupinám od 7-18 let se zaměřením taneční, sportovní a outdoorové aktivity. Od roku 2011 spolupracuje především s Francouzským Lyceem v Praze jako lektorka sportu a tance. Pracuje též jako příležitostní lektorka teambuildingových akcí pro firmy a též jako tanečnice. Mezi její koníčky patří vaření, cukraření, vysokohorská turistika, ruční práce a zahrádkaření.