PRŮVODCI

Zde Vám v krátkosti představujeme naše průvodce a něco málo o nich.

Bc. Petra Vaňková - spoluzakladatelka, členka Výboru spolku, průvodkyně dětí ve čtvrtek

Vystudovala jsem Sociální a masovou komunikaci a public relations, ale vlastně se vzdělávám celý život. Lesní školka mi otevřela docela jiná vrátka a tím je hlubší vztah k přírodě, ke světu kolem a práce s dětmi. Děti jsou pro mě nejlepší učitelé a moc mě baví s nimi růst. A protože miluju lezení po skalách a v horách, ve školce vedu sportovní dny a lezecký kroužek. Absolvovala jsem roční kurz pro průvodce lesních MŠ Školka blízká přírodě pod Asociací LMŠ. Mám ráda pestrost, takže zároveň pracuji ve vzdělávacím centru TEREZA, kde koordinuji program Les ve škole. Zároveň pomáhám rozvíjet mníšeckou komunitní školu Lipka.  

Mám dcerku Beatu. Ráda pozvávám nová místa, v létě lezu, kde se dá a v zimě trávím volný čas na skialpech nebo na běžkách. Nejradši jsem venku, a taky cvičím jógu. Zajímám se o svobodné vzdělávání.  

Bc. Nicole Hlavatá - průvodkyně dětí pondělí a pátek

Zatím stále studuji, a to obor Sociální pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a dále (spolu s mamkou Gabrielou) dálkově SPŠ v Berouně, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Zkušenosti ke studiu sbírám již 4 roky právě v Sedmikvítku, a také na programech se staršími dětmi pořádaných v cizině i v Čechách mezinárodní organizací CISV. Absolvovala jsem též roční cyklus Školka blízká přírodě pořádaný Asociací lesních mateřských škol.

Jsem moc ráda, že žiji obklopená brdskými lesy, v nichž s dětmi, ale i mimo školku často dobíjím energii, ať už na vycházkách se psem, nebo na vyjížďkách s koněm. Mezi mé další zájmy patří hra na kytaru a ukulele, tvoření s různými materiály a v neposlední řadě poznávání nových lidí a neznámých míst.


Inna Zayats - průvodkyně dětí středa a čtvrtek

Obor speciální pedagogika a jazyk český  přirostl mi k srdci, připadal mi dost hezký. Alma mater stala se mi ta univerzita slavná - Karlova a má studia nakonec nebyla marná. Pomáhala jsem během nich, pracovala, žila; lidem s postižením různým oporou byla. Děti z domovů, děti - cizinci, byly mi roky společníky na cestě s vysokými nároky. Pak zastesklo se mi po vůni lesa a zpěvu ptačím a došlo mi, že bez přírody na to všechno nestačím. A tak se vracím - k dešti, podzimnímu slunci, nepošlapanému sněhu, večerům, kdy vyjí vlci. Procházím života tajemstvím, utíkám městu, nastavuji ruce ohni a vítr a děti mi ukazují cestu.

Lada Corridoniová - průvodkyně dětí úterý a pátek

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu, a po maturitě ze všech vysokých škol nakonec (k nelibosti mých rodičů) zvítězila Vysoká škola života. Zavála mě do různých koutů světa, do situací, které byste na akademické půdě stěží hledali (občas i do pekelně zapeklitě zapeklitých), ale ani jedinkrát jsem své volby nelitovala. Na své cestě jsem vždy ve správný moment potkala ty správné učitele, a to ty nejlepší z nejlepších - počínaje těmi nejmenšími ve školce, přes studenty všech věkových kategorií, až po úplné (či téměř úplné :-)) dospěláky. Do svých 10 let jsem v podstatě vyrůstala v lese, což významně zformovalo mou osobnost a ovlivnilo celou moji existenci. Miluji přírodu, hory, (a možná taky tak trochu právě proto?) chovám vrozený respekt vůči všemu a všem. Ráda naslouchám (rovněž všemu a všem), a s dětskou urputností nadále hledám odpovědi na spoustu "Proč". Mám dvě dospívající dcery, díky kterým se má "Proč" každodenně rozrůstají geometrickou řadou :-)Mým celoživotním krédem je stavět se výzvám vždy čelem. Naštěstí :-)

Richard Škobis - průvodce dětí pondělí, úterý a středa

Rád se učím novým věcem, a přesto, že mým hlavním zaměřením je online marketing, práce s dětmi mi přirostla k srdci mnohem víc. Stejně jako Lada jsem se ani já nepustil cestou "klasického" vzdělání a ani já svého rozhodnutí nelituji. Snad právě díky tomu nemusím dnes moc rozlišovat mezi prací a volným časem. Jsem rád, že mohu v životě dělat to, co mě baví a naplňuje, ať už se jedná o ekologické programy a příměstské tábory, přípravu LARPŮ (live action role-playing), opravy počítačů, historický šerm nebo třeba putování po Sibiři. Mojí novou hlavní učitelkou je od února (2019) také dcerka Cirinka.