PUTOVNÍ SKUPINA


Kapacita lesní školky (tedy té hlavní skupiny, která více využívá zázemí) je i letos naplněna. Ale protože je zájemců opravdu hodně, rádi bychom vám nabídli možnost své děti přihlásit putovní skupiny, která vznikla v září roku 2021.

Putovní se nazývá proto, že děti ani průvodci pravidelně nevyužívají žádné stálé zázemí, jako v případě dosavadní skupiny a jsou pouze venku. V případě velmi nepříznivého počasí (v zimě i denně) mohou využívat jurtu na pozemku školky.

Putovní skupina bude od školního roku 2022/2023 v provozu od pondělí do středy v čase od 9 - 14 hodin (v zimě 8,30 - 13,30 hodin)
Děti si s sebou nosí v batohu větší svačinu. Někdy si vaří na ohni, případně rodiče vozí teplé jídlo (po dohodě).

Děti do lesní školky, vč. putovní skupiny přijímáme od tří let do školního věku, které jsou již samoobslužné (umí si říct, že potřebují na záchod, zvládnou základní komunikaci a jsou schopné držet se skupiny během putování přírodou).

VÝHODY PUTOVNÍ SKUPINY:

  • menší kolektiv (max. do 12 dětí na 2 průvodce)
  • konstantní skupinka (děti se mezi sebou dobře znají a mají lepší vztahy)
  • kratší provoz (výhodnější pro menší děti, pro které je klasická docházka dlouhá)

Předávání dětí probíhá nedaleko naší školky - mapa zde.

Program je koncipován jako v lesní školce, jen o něco kratší - viz denní rytmus.

Cena: 4.500 Kč/měsíc za 3 dny v týdnu (platíte si místo bez ohledu na to, kolik dní skupinku dítě navštěvuje)


Dětem se věnují tito průvodci:

Tereza Pekárková

"Můj život se točí kolem dětí. Jsem pyšnou maminkou dvou kluků, kteří mě nenechají vydechnout. Čas strávený s nimi je pro mě to nejcennější, ale zároveň to bývá pořádná jízda. Jako vystudovaná učitelka jsem byla v práci taky obklopená dětmi. Mnoho let jsem učila biologii, matematiku, angličtinu a tělocvik na základní škole. Svůj volný čas jsem dlouho trávila pro změnu zase s dětmi jako instruktorka na vodácko-cyklistických táborech, lyžařských a snowboardových kurzech. Vedla jsem také kroužky pro děti - vaření a orientální tance. Momentálně učím angličtinu v jazykové škole pro děti a těším se na bytí v lesní školce, protože pro mě spojuje to, co je pro celý můj život zásadní - děti a přírodu."


Šárka Adamová

"Od malička jsem chtěla být učitelkou v mateřské školce, a i když jsem v životě od tohoto snu měla několik odboček, po narození svých dcer jsem se rozhodla ke svému snu vrátit. Protože hlavně děti jsou našimi učiteli. Učí nás dívat se na svět jinýma očima a být tady a teď. Respekt k přírodě jsem si začala tvořit už jako dítě ve skautském oddíle a to je to, co chci předávat dál. Ráda bych svou prací přispěla k vytvoření radostného prostoru, který bude děti rozvíjet. Být pro ně pevným bodem, naslouchat jim a navzájem se učit."


Pokud máte o místo zájem, vyplňte, prosíme, přihlášku co nejdříve, abychom věděli, kolik míst ještě můžeme nabízet.
Do poznámky uveďte, že jde o putovní skupinu a zaškrtněte dny út+st. Podmínkou je docházka na oba dny.
Doplňující informace získáte na tel. 607 743 763 nebo mailu petra@7kvitek.cz .