PUTOVNÍ SKUPINA


Kapacita lesní školky (tedy té hlavní skupiny, která více využívá zázemí) je i letos naplněna. Ale protože je zájemců opravdu hodně, rádi bychom vám nabídli možnost své děti přihlásit putovní skupiny, která vznikla v září roku 2021.

Putovní se nazývá proto, že děti ani průvodci pravidelně nevyužívají žádné stálé zázemí, jako v případě dosavadní skupiny a jsou pouze venku. V případě velmi nepříznivého počasí (v zimě i denně) mohou využívat jurtu na pozemku školky.

Putovní skupina bude od školního roku 2022/2023 v provozu od pondělí do středy v čase od 9 - 14 hodin (v zimě 8,30 - 13,30 hodin)
Děti si s sebou nosí v batohu větší svačinu. Někdy si vaří na ohni, případně rodiče vozí teplé jídlo (po dohodě).

Děti do lesní školky, vč. putovní skupiny přijímáme od tří let do školního věku, které jsou již samoobslužné (umí si říct, že potřebují na záchod, zvládnou základní komunikaci a jsou schopné držet se skupiny během putování přírodou).

VÝHODY PUTOVNÍ SKUPINY:

  • menší kolektiv (max. do 12 dětí na 2 průvodce)
  • konstantní skupinka (děti se mezi sebou dobře znají a mají lepší vztahy)
  • kratší provoz (výhodnější pro menší děti, pro které je klasická docházka dlouhá)

Předávání dětí probíhá nedaleko naší školky - mapa zde.

Program je koncipován jako v lesní školce, jen o něco kratší - viz denní rytmus.

Cena: 4.500 Kč/měsíc za 3 dny v týdnu (platíte si místo bez ohledu na to, kolik dní skupinku dítě navštěvuje)


Dětem se věnují tito průvodci:

pondělí - Šárka a Tereza

úterý - Šárka a Lenka

středa - Lenka a Janek

Šárka Adamová

"Od malička jsem chtěla být učitelkou v mateřské školce, a i když jsem v životě od tohoto snu měla několik odboček, po narození svých dcer jsem se rozhodla ke svému snu vrátit. Protože hlavně děti jsou našimi učiteli. Učí nás dívat se na svět jinýma očima a být tady a teď. Respekt k přírodě jsem si začala tvořit už jako dítě ve skautském oddíle a to je to, co chci předávat dál. Ráda bych svou prací přispěla k vytvoření radostného prostoru, který bude děti rozvíjet. Být pro ně pevným bodem, naslouchat jim a navzájem se učit."

Lenka Celinová

Ahoj. Jsem Lenka, máma dvou krásných dětí - starší Leontýnky a mladšího Jonáška. S dětmi jsem trávila spousty času i před mateřstvím. Leta jsem pracovala jako lyžařská a snowboardová instruktorka. S touto prací jsem se dostala až na daleký Nový Zéland a pak i trochu blíže, do Švýcarska. Nejvíc a nejraději jsem učila děti, to mě bavilo. Vlastně to spíš bylo tak, že ony učily mě... Učily mě radosti, opravdovosti, odvaze, hravosti, lásce, i spousty dalšího, na lyžích i snb. A s vlastními dětmi se poznávání tohoto čistého světa dostalo ještě do úplně jiných fascinujících rozměrů. S nimi se mi otevřela další cesta plná dobrodružství, kterou si užívám plnými doušky. Sama si dobře pamatuji, jaké to je být dítětem. A uvědomuji si, jak je důležité pro život, aby děti vyrůstaly v bezpečí, lásce, respektu i svobodě a taky v lese😉. To nás přivedlo do Sedmikvítku, kam Leontýnka chodí již třetím rokem. A já jsem nadšená, že mám nyní příležitost toto všechno podpořit a zapojit se do chodu Sedmikvítku.

Tereza Zbrožková

Jsem maminkou čtyřletého Bartoloměje, sociální pracovnicí s praxí nejen v lesních školkách, ale také v preventivních programech pro děti a mládež. Mám bohaté zkušenosti s divadelní improvizací, tvorbou i realizací divadelních představení. Inspiruji se novocirkusovými disciplínami, tancem a jógou. Mám ráda toulání se časoprostorem, objevování cizích kulturních tradic, které pak ráda aplikuji při své práci s dětmi. Jsem tu pro děti a oni pro mě. Tok energie, reciprocita, smysluplnost, radost, síla a láska.

Jsem ženou v ohni, potřebuji vzduch a také cítit pevnou zem. Oheň ve mě, je má síla a vytrvalost, kterou používám jak ve sportu, tak v každodenním životě. S větrem v zádech plachtím na oceánu, ale umím plout i proti větru pokud není zbytí. S přírodou jsem spjata a zavázána jsem k její ochraně. Tak jako pokojný bojovník se snažím po Světě kráčet a s respektem se od Matky přírody učím. Jsem člověk ukotvený sám v sobě, když se brána otevře žiji si své sny. Protože kdo nesní, nemůže se nikdy probudit. 

Janek Smělý 

Vlastní děti zatím nemám, ale k dětem mám celoživotně blízko. Mám celkem 8 sourozenců, z toho 7 mladších. Ve všech mých životních etapách byly v mém nejbližším okolí děti. Být s dětmi je pro mě přirozené. Na dětech oceňuji bezprostřednost, přímost, neschopnost přetvářky. Snažím se takový sám být, a to je základem mého přístupu k dětem: na nic si nehrát. Být sám sebou. Děti to cítí a proto ve mě (snad) mají důvěru. Zároveň vědomě uplatňuji principielní postoj, který jsem měl to štěstí pocítit v dětství od svých rodičů: děti beru vážně. Jsou pro mě stejně plnohodnotnými partnery pro dialog (v nejširším smyslu) jako kdokoli jiný. Snažím se nikdy nestavět do pozice formální autority a i když něco rozhoduji či zakazuji, nebo k něčemu nabádám, snažím se dělat to takovou formou, aby dítě cítilo, že to není příkaz shora, ale nabídka k partnerství a konstruktivní shodě. Kromě toho jsem liberál, takže mám tendenci spíš nechat děti žít (tj. si hrát - to je hlavním smyslem dětství), než je "formovat". Zkrátka, děti jsou pro mě kamarádi, nikoli "objekty výchovy". Jinak jsem vystudoval dějiny filmu ve Francii, 9 let jsem pracoval jako překladatel, 15 let se průběžně věnuji psychoterapii... Vztah k přírodě mám od dětství: tábory, běžky, voda, kola, přechody hor... Kdykoli můžu, chodím s batohem po horách. Kromě Čech nejraději na Balkáně.

Pokud máte o místo zájem, vyplňte, prosíme, přihlášku. Do poznámky uveďte, že chcete do putovní skupiny.
Doplňující informace získáte na tel. 607 743 763 nebo mailu petra@7kvitek.cz.