Březen ve školce

08.04.2023

Březen za kamna vlezem. Tak toto pořekadlo u nás tento měsíc rozhodně neplatilo. Naopak jsme měli napilno a vyráželi za dobrodružstvím i do vzdálenějších míst. Kromě již klasického výletu na horolezeckou stěnu jsme jeli do Prahy na představení Dobrodružství ducha Ducháčka v divadle Kampa. Navštívili jsme i dobříšskou knihovnu, která pro nás připravila zajímavý program.

Ke konci března jsme se rozloučili se zimou při vynášení Morany a společně přivítali jaro. S dětmi jsme vyráběli přáníčka s motivy tulipánů pro lidi s onkologickým onemocněním, kteří se léčí v nemocnici Na Pleši. Prozkoumali nová místa v okolí, zdolávali lanové překážky a také vyčistili pramen studánky pod Skalkou. Jaro je znát už i u nás na zahradě. Zaseli jsme semínka a připravili si hlínu do paletového záhonku.

Jedním z březnových témat bylo i tělo. Navštívila nás lektorka z organizace Zdravé dospívání, která pro děti připravila besedu na téma Příběh těla.

Otevřeli jsme nový kroužek Jarní mláďata, kde si malé děti mohou vyzkoušet fungování skupinky v zázemí lesního klubu Sedmikvítek a adaptovat se na prostředí lesa. Uspořádali workshop Výroba šamanských bubnů s rituály.

Bylo toho hodně. A my už jsme zvědaví, co nám přinesou další měsíce.