KROUŽKY

KDY: úterý od 16,30 - 18,30 hodin

Pro děti od 5 do 10 let. 


Cena 3.990,- za 2. pololetí 2019 (od 5.2. - 18.6.2019) kromě jarních prázdnin.

Přihlášení na e-mailu petra @ 7kvitek.cz nebo pro informace volejte na tel. 607 743 763.

SPORTOVNĚ LEZECKÝ OUTDOOROVÝ KROUŽEK 

Kroužek je určen dětem, které rády šplhají, prolézají, houpají se a nebojí se vylézt i trochu výš. Pro děti je lezení nejen velkým zážitkem, ale rozvíjí i jejich dovednosti. Zaměstnává čtyři z šesti smyslů - zrak, sluch, hmat a smysl pro rovnováhu. Rozvíjí a zlepšuje koordinaci pohybu. Učí děti předvídat, důvěřovat sobě i druhým, odhadnout své síly i bojovat se strachem. Překonáváním sebe sama posilují děti důvěru ve své vlastní schopnosti.

Pro malé děti je vertikální pohyb (lezení do výšky, šplhání, skoky) velmi důležitý. Dochází k rozvoji hrubé a jemné motoriky, koordinace oko - ruka, ale i rozvoji technického myšlení při používání jistících prostředků.

Lezeme v Černolických skalách a někdy i na Skalce nad Mníškem, když je sucho. Jindy překonáváme nízké lanové překážky, často i sami sebe, slaňujeme, hrajeme pohybové hry v lese, šplháme po stromech, lezeme zkrátka, kde se dá. Jednou za dva týdny v zimě lezeme na lezecké stěně na Smíchově.  

Petra Vaňková (certifikovaná instruktorka lezení)

Lezení na skalách a ještě raději v horách je mojí velkou vášní. Učím lézt a pohybovat se v horách svou dceru a v naší lesní školce s lezením seznamuji i ostatní děti. Moc mě baví sledovat, jak děti poznávají své možnosti a překonávají svůj strach. Učím se od nich.

V rámci kroužku si lezení na skalách a stěně zpestřujeme lanovými překážkami, chozením po slacklině, lezením po stromech, slaňováním a výpravami po lese. V zimě i s čelovkou. Je to velké dobrodružství.

Pro malé děti je vertikální pohyb (lezení do výšky, šplhání, skoky) velmi důležitý. Dochází k rozvoji hrubé a jemné motoriky, koordinace oko - ruka, ale i rozvoji technického myšlení při používání jistících prostředků. Jsem ráda, že díky lezeckému kroužku můžu být u toho.

Jan Šnajdr (certifikovaný instruktor) 

Lezení jsem se začal věnovat před 17 lety, lezení mám rád ve všech jeho podobách... na stěně, skalách, horách i ledu. Kromě uskutečňování svých lezeckých ambicí jsem absolvoval horolezecký instruktorský kurz u ČHS a šest let jsem pomáhal v horoškole MCC dalším zájemcům o lezení. Po založení rodiny jsem se na chvíli z horolezeckého světa stáhnul, ale nyní už se k němu opět vracím a snažím se krásu pohybu v přírodě ukázat i svým dětem. Rád pracuji s dětmi, kdy obdivuji jejich zápal a nadšení pro poznávání nových věcí a dovedností, takže spojení lezení s kroužkem je pro mě ideální varianta ;-)