Kroužky

Lesní dopoledne v Sedmikvítku

Jste zvědaví, jak to chodí v lesní školce?

Chcete poznat další rodiče s podobnými zájmy a hodnotami?

Od 14. září 2023 pokračuje lesní dopoledne, kde se i ti nejmenší v doprovodu rodičů budou moci seznámit s prostředím školky, společně putovat přírodou a zažít nejedno dobrodružství.

Pro děti od 1,5 let v doprovodu rodičů

Každý čtvrtek od 10 do 11,30 hodin

Cena 3100 Kč za 18 lekcí

Nutná rezervace místa předem.

Další informace na e-mailu: dopoledne(zavináč)7kvitek.cz nebo magdalena(zavináč)7kvitek.cz

Program: tvořivé, hravé, hýbací, zpívací dopoledne především v přírodě.
Vždy zaměřené na nějaké téma. 

Kapacita: max. 10-12 rodičů se svými dětmi  

Kroužek začíná 14. září 2023 pod vedením lektorky Magdaleny Martínkové.

Magdalena Martínková

Jsem máma dvou dětí. Skoro dvanáctiletého syna Samuela a dvouleté dcery Mii Sofie, se kterou jsem nyní na rodičovské dovolené. K práci s dětmi mě přivedl můj syn. Od roku 2014 pracuji jako průvodce a tvůrce letních táborů v lesním Klubu Hvozdík. Jsem také lektorkou hudebně pohybových kroužků pro děti s rodiči. Inspiruje mě intuitivní a Waldorfská pedagogika a jsem příznivcem volné hry. Těší mne pobývat v přírodě, sbírat byliny. Baví mne výtvarné tvoření, hudba a tanec. Ráda zpívám a hraju na kytaru, ukulele a flétnu. Zajímají mě techniky muzikoterapie. Osm let se věnuji intuitivnímu tanci. Ráda jezdím na kole a chodím na výlety.

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu a dějiny umění na KTF UK. Absolvovala jsem několik kurzů artefiletiky, kurzy pořádané Asociací lesních mateřských škol- Průvodce dětí světem, Provázet vědomě a odborně, kurz první pomoci. Důležitý je pro mě osobní rozvoj a sebepoznání, kterému se věnuji dlouhodobě.


Jarní mláďata - dopolední kroužek pro nové děti Sedmikvítku

Uvažujete o lesní školce? Pro vaše děti máme kroužek, kde si ji mohou vyzkoušet a zadaptovat se na prostředí lesa, skupinku dětí a také na zázemí lesního klubu Sedmikvítek.

Co děti čeká:

12 úterních setkání (pravděpodobný start nového turnusu v březnu 2024)

seznámení s lesní pedagogikou a respektujícím přístupem průvodce v lesním klubu, tvoření z přírodních materiálů, zpívání a hry v malé skupince, rozvoj přirozeného pohybu, smyslů a citlivosti v prostředí lesa,

v malé skupince do 7 dětí.

První ukázkové setkání rodičů a dětí proběhne pravděpodobně v březnu 2024 v zázemí lesního klubu Sedmikvítek, adresa: Na Kvíkalce 0691E (roh s ulicí Lhotecká)

Vítáni jsou předně rodiče s dětmi, které mají zájem o docházku v lesní školce Sedmikvítek pro školní rok 2024/25 a chtějí poznat život komunity lesní mateřské školy.
Ve 12 na sobě navazujících setkáních se vaše děti seznámí s filozofií lesní pedagogiky, s pedagogickým přístupem průvodce lesního klubu Sedmiktvítek.
Více informací o jednotlivých setkáních bude vážným zájemcům posláno na email.
Přihlášky a informace Vám poskytne lektorka kroužku Tereza Zbrožková,
email: tereza(zavináč)7kvitek.cz, tel: 733 109 466