Přihlášky na rok 2024/25  

Májová slavnost 

Májová slavnost 1.5. od 14 - 20 hodin

Na vědomost se dává, že v první máj Sedmikvítek - lesní klub Mníšek pod Brdy všechny lidi dobré vůle ve svých branách vítá.Májová slavnost je určena široké veřejnosti a zcela zdarma.Na programu máme tradiční pletení pentlí na vztyčené májce, dále dílnu pro malé i velké zahrádkáře. Od 18h zapálíme oheň a opečeme si dobroty na ohni.S sebou celou rodinu a něco drobného na opékání , děti a prarodiče samozřejmě vítáni.Zájemci si budou moci zakoupit dárky z lokálního jarmarku.

Den otevřených dveří

Milí rodiče,zveme vás do naší školky na den otevřených dveří, který bude v pondělí 8.4.2024, je možnost vybrat si čas návštěvy 10:00 - 12:00 a 16:00 - 18:00. Budete si moct prohlédnout naše zázemí a zjistit jak vypadá den v lesní školce. Rádi si s vámi popovídáme o tom, jak si děti v Sedmikvítku užívají přirozený rozvoj v propojení s přírodou, kde je neustále přítomen vzájemný respekt, spolupráce a taky hodně zábavy: zpívání a tancování, objevování, lezení, tvoření,... Děti se u nás prostě mají skvěle a my budeme moc rádi, pokud se od září do naší party přidá i vaše dcera, nebo syn.

Prosím, zarezervujte si čas vaší návštěvy:

Andrej Mikulka - andrej@7kvitek.cz,

 776 074 744


Kroužek pro děti a rodiče,

Srdečně Vás zveme na kroužek osvědčený 3 letou praxí. Každý čtvrtek v dopoledním čase od 10:00 - 11:45 máme pro Vaše děti od 1,5 do 3 let věku připravený program, který vede zkušená průvodkyně a laskavý člověk - Magdaléna Martínková.

Věnujte čas sobě a svým dětem v prostředí mníšeckého lesa.

Těšíme se na Vás,

Přihlášky na 

email: magdalena@7kvitek.cz

PROBĚHLO V JURTĚ

Dech je základním 
rytmem života

Přijďte si společně v kruhu připomenout, jak každý z nás může být díky svému dechu silnějším, zdravějším a vyrovnanějším osobou.

Na dech často zapomínáme, přitom je vlastním zdrojem, který máme vždy k dispozici.

Certifikovaná lektorka metody Breathwork Karolina Toboříková Vás provede skrze proces nalezení vlastní síly svého dechu.

Rezervace nutná na: toborikova.karolina@gmail.com!PŘESUNUTO NA LEDEN 2024!

Ženský kruh

Rádi bychom v naší kruhové Jurtě Sedmikvítku pořádaly pravidelná setkání žen. Mohendžodáro je setkání ženských duší.

Budeme rádi, když se prvního setkání zúčastníte a zažijete s námi pocit bezpečí, sounáležitosti a vzájemné podpory. 


Kruh povede Eliška Tuháčková

Více o průvodkyni zde: https://eliskatuhackova.cz

Rezervace nutná na: 608 076 613

Seberozvojový večer

Je mnoho cest k sebepoznání k růstu k napojení se na vlastní zdroj. Je mnoho cest ke spokojenému životu.  Avšak automatickou kresbou se můžeme dostat do stavu meditace, uvolnění a plynutí ve flow.

Srdečně zveme širokou veřejnost na kreativní praktický workshop. Automatickou kresba se může stát vaším osobním pomocníkem ke spokojenosti duše, která k nám v podzimní čas promlouvá.


Rezervace je nutná na: nerium@seznam.cz

Nehromadění věcí mění nás i celý Svět....

Milé dámy nastal čas provětrat šatník. 

Je potřeba vzdávat se věcí, které nepotřebujeme. 

Koloběh - výměna - vdechnutí nového života našim šatům na jiném těle.

Podzimní swap je činem obdarování druhého. Symbolicky je tento čas spojen s tématem Sv. Martina, s jeho srdečností a soucitností. 

Pojďme se společně setkat v podzimní době, kdy světla venku ubývá. Pokusme se rozsvítíme naše vnitřní světélka pro nás samotné i pro naše okolí.

Relaxační večer s kakaovým ceremoniálem a meditací 

kdy: ve čtvrtek 9.11.2023 18.hodin

Večer pro všechny, kdo cítí, že potřebují vypnout, zklidnit mysl, naladit se na sebe, vypnout ze stresu. Udělat důležité rozhodnutí, nebo si prostě užít čas sama se sebou a být v přítomnosti.

Na co se můžeš těšit?

  • Zklidníš mysl.
  • Díky kakau se propojíš a naladíš sama na sebe.
  • Prožiješ krásné chvíle s meditací.

Těšíme se na Tebe v jurtě Sedmikvítku

Lesní klub SEDMIKVÍTEK Na Kvíkalce 0691E, Mníšek pod Brdy

Vstupné POPRVÉ: dobrovolné

Kdo se rád vrací: 450,- +50,- příspěvek na provoz jurty.

Reservace na akci je nutná: https://katerina-valentini.cz/rezervace-relaxacniho-veceru-9-11-2023/

PŘEDEŠLÉ AKCE 


Přejete si, aby i vaše děti vzpomínaly v dospělosti na dětství strávené v lese nebo na louce? Na prostředí, kde děti mají prostor pro svoji realizaci a čas pro hru. Kde jsou v těsném kontaktu s přírodou a velkou část dne tráví venku za každého počasí? Pak neváhejte a přijďte mezi nás. Máme ještě pár volných míst.

Jste zvědaví, jak to chodí v lesní školce? Chcete poznat další rodiče s podobnými zájmy a hodnotami? Od 14. září 2023 pokračuje lesní dopoledne, kde se i ti nejmenší v doprovodu rodičů budou moci seznámit s prostředím školky, společně putovat přírodou a zažít nejedno dobrodružství.

Červen jsme provýletovali nejen do okolí. Vyrazili jsme na Zámek Dobříš na interaktivní výstavu Krtečka, Vody a Tajuplného lesa. Za koníky jsme se vydali do Černolic na Kamenitý vrch, z.s. Přijali jsme pozvání na zmrzlinu od Malý mnich cafe a v KHbees - včelí farma pro nás připravili povídání o včeličkách a ochutnávku medu. Děkujeme.Se slzou v oku...

Náš květen

11.06.2023

Květen byl bohatý na zážitky. Věnovali jsme se téma vody a prozkoumávali vodní toky v okolí. Čistili jsme potůček od zanesených klacků, pouštěli lodičky a pozorovali shluky vajíček a líhnoucí se pulce v rybníce. A později žabky.
Na začátku měsíce jsme oslavili Mezinárodní den lesních mateřských školek a do školky za námi přijel pan Hošek, režisér...

V květnu nám rozkvetla zahrada a rozšířila se o nové herní i vzdělávací prvky. A to nejen díky našim pilným dětem, průvodcům, ale i rodičům, kteří se zúčastnili jarní brigády ve školce. Děkujeme.

Nechte se inspirovat jarním tvořením, které vzniklo pod rukama našich dětí a průvodkyň.

V dubnu jsme se kromě velikonočních tradic, kdy se pletla pomlázka nebo vyráběl věnec, věnovali jarním květinám a bylinám. Další téma, které jsme nakousli bylo povolání a řemeslo.Děti si vyzkoušely opět pestrou paletu činností. Hodně se tvořilo a vyrábělo. Na předškolní přípravě se děti učily na flétnu Z pohybových aktivit se například hrály různé...

Nejlepší způsob, jak se poprvé seznámit s naší lesní školkou, jsou lesní dopoledne. Děti v doprovodu rodičů poznávají prostředím školky, společně putují přírodou a zažívají nejedno dobrodružství. Nahlédněte do naší galerie, jak to v takovém lesním dopoledni vypadá s naší průvodkyní Magdou. Více informací a fotografií naleznete zde.

Březen za kamna vlezem. Tak toto pořekadlo u nás tento měsíc rozhodně neplatilo. Naopak jsme měli napilno a vyráželi za dobrodružstvím i do vzdálenějších míst. Kromě již klasického výletu na horolezeckou stěnu jsme jeli do Prahy na představení Dobrodružství ducha Ducháčka v divadle Kampa. Navštívili jsme i dobříšskou knihovnu, která pro nás...

Lesní klub Sedmikvítek, provozovaný Rodinným centrem Essentia, už není jen školka pro děti, ale v průběhu let jsme obohatili naše aktivity o Lesní dopoledne, Jarní mláďata a otevřeli komunitní školu. Pravidelně pořádáme slavnosti, přednášky a různé workshopy pro děti i dospělé. Pro naše rodiny organizujeme pobyty na horách a na vodě. V době letních...