NOVINKY

Únorem jsme se prozpívali masopustními písněmi. Hráli s dětmi pohádky, vyráběli masky a spoustu dalších věcí. Učili se jednoduché jazykolamy a základní tvary. Procvičovali jemnou motoriku a hlavně vyráželi za sněhovým a ledovým dobrodružstvím.

V sobotu 18. března dopoledne proběhne u nás v jurtě workshop Hraní na život aneb život jako hra pod vedením Gabriely Němcové, dříve Poláčkové. Každý se někdy potřebuje zorientovat v lidských tématech, téma tohoto workshopu jsou hranice.

Srdečně Vás zveme na hluboký zážitek, stvořit si vlastní bytost zvuku - osobní šamanský buben. Společná výroba, při které si vytvoříme buben a paličky, bude provázena rituály. Čeká nás rituál úcty a vděčnosti zvířatům i stromům a na závěr rituál oživení bubnů ve společném kruhu.

Začátek ledna byl ve znamení Třech králů. Vyprávěli jsme si o nich legendu, učili se písničku My tři králové, vyrobili si královské koruny a zúčastnili se Tříkrálové sbírky. S dětmi jsme do kasičky pro místní Farnost vybrali přes 2 tisíce korun!
Povídali jsme si o cyklu (kole) roku a jeho začátku. Nezapomněli jsme na vyprávění pohádky O dvanácti...

Vánoční čas je u nás ve školce ve znamení tvoření a bobování. Nechte se inspirovat jednoduchým vánočním tvořením, které zvládnete i na poslední chvíli.