Náš květen

11.06.2023

Květen byl bohatý na zážitky. Věnovali jsme se téma vody a prozkoumávali vodní toky v okolí. Čistili jsme potůček od zanesených klacků, pouštěli lodičky a pozorovali shluky vajíček a líhnoucí se pulce v rybníce. A později žabky.
Na začátku měsíce jsme oslavili Mezinárodní den lesních mateřských školek a do školky za námi přijel pan Hošek, režisér filmu Planeta Praha. Dětem představil nečekané zvířecí sousedy, kteří v hlavním městě žijí. Vyprávění bylo proložené ukázkami z filmu.
Celý květen jsme se také věnovali školkové zahradě a díky pomoci dětí i rodičů máme naše prostředí nově upravené, rozšířené o nové záhonky, herní i vzdělávací prvky. V tomto měsíci jsme objevovali květiny a byliny na rozkvetlé louce. Ochutnávali ty jedlé a vyráběli si parfém či květinové náramky. Také jsme vyrobili sirupy z mladých výhonků smrku.
V lezení děti pokračují od května na Černolické skále. Zde posouvali své hranice zkušení lezci z řad předškoláků i ti, kteří zde lezli poprvé v životě. Děti se seznámily s alternativními možnostmi lezení, jako je prusíkování na stromech. Děti také pracovaly na hmyzím domečku a žížalárium.
Konec měsíce jsme hezky završili na Skalce společným piknikem.